Yazılım Özellikleri

 1. Kitap vektörel formatta son kullanıcıyasunulmaktadır. Akıllı tahtada öğreten ne kadar büyütürse büyütsün kitap içeriği kalitesini değiştirmez.
 2. Çoklu dokunmatik ( multitouch ) özellikteki akıllı tahta ve ekranlara uyumludur. Kullanıcı iki farklı noktaya dokunarak kitabın istediği alanını büyültebilir, küçültebilir veya taşıyabilir. Sınıf içi hızlı ve etkin kullanım sağlar.
 3. Yazılım ekran çözünürlüğüne göre kendini en kullanılabilir şekilde yapılandırır.
 4. Akıllık tahta, projeksiyon, dokunmatik ekranlar dahil tüm dijital ekran formlarında çalışmaktadır.
 5. Okul ve dersanelerde bulunan güncel olmayan donanımlar düşünülmüştür, son 13 yıl içerisinde piyasada bulunan tüm bilgisayarlarda sorunsuz çalışmaktadır.
 6. Windows, Linux ve iOs( Macintosh ) bilgisayarlar için sürüm oluşturulabilmektedir.
 7. Her kitap tek dosya, kurulum gerektirmeden çalışır.
 8. Düşük dosya boyutu sayesinde internet ortamından indirilebilir bir şekilde sunulabilir
 9. Dağıtılan tüm Fernus Akıllı Tahta Yazılımılara ait kullanım istatistiklerine internetten erişim sağlanmaktadır, bu sayedekitaplarınızın kullanım oranlarını, yeniden kullanım verilerini ve illere göre kullanımları takip edebilir ve belirli zaman dilimlerine ilişkin istatistik çıkartabilirsiniz.
 10. Tüm kitaplar grup halde veya tek tek şifreli halde çalışır halde son kullanıcıya sunulabilir.
 11. Anahtar kod olarak tanımladığımız şifreler internetten takip edilebilir, ölçümlenebilir, iptal
 12. edilebilir. Anahtar kod kotası tanımlama özelliği sayesinde izinsiz kopyalanma engellenebilir.
 13. 6 tip kalem boyutu, çizgi araçları, çoklu renk seçenekleri, geometrik şekil çizme araçları, metin
 14. yazma araçları ile öğretmenin ana ihtiyaçları sağlanmaktadır.
 15. Doğru yanlış tepki butonları mevcuttur.
 16. Kitapta istenilen alanlar büyütülüp küçültülebilir, ekranda istenilen yere taşınabilir.
 17. Fernus Akıllı Tahta Yazılımı belirli bir tarihte otomatik çalışmaz hale gelebilir. Tanıtım yapan bayiler için 1 belirli bir tarihte çalışmayacak veya belirli sefer kullnımdan sonra çalışmayacak Fernus Akıllı Tahta Yazılımılar oluşturulabilir.
 18. Kitaplara video, interaktif uygulama, görsel, görsel animasyon ve ses gibi bir çok medya eklenebilmektedir.
 19. Sistem isteğe göre öğretmenin tahta üzerindeki belirli alanları kaydetmesini sağlayacak kayıt modülü, kitap içerik ve ünite modülleri gibi bir çok alternative modül ile genişletilebilir.
 20. Tüm teknolojisini kendi bünyemizde geliştirdiğimiz ürünümüzde arayüz tasarımı veya farklı modül çalışmaları isteğe göre yapılabilmektedir.

Avantajları

 1. Fernus Akıllı Tahta Yazılımı PDF’ten farklı özelliktedir. Kitabınızın çalınmasına ve hatta izinsiz baskılarına yol açabilecek PDF dağıtımından farklı olarak, kitap sayfaları özel yöntemlerle son kullanıcının erişemeyeceği şekilde sunulmaktadır.
 2. Fernus Akıllı Tahta Yazılımı hazırladığımız yayınevlerinde örnek kitap maliyetlerinde azalma olmuştur. Birçok kitap bayi tarafından Fernus Akıllı Tahta Yazılımı olarak öğretmenlere zaman korumalı olarak sunulmaktadır.
 3. MEB Eğitim Bilişim Ağı ( EBA )’nda kitaplarınızın Fernus Akıllı Tahta Yazılımı formatları öğretmenlerin kullanımına internet ortamından sunulabilir. Günlük 350 bin öğretmenin kullandığı EBA sistemi yayınevleri açısından tanıtıcı bir özellik taşımakla birlikte marka bilinirliğini artırmaktadır.
Top

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.


Google+